הפרויקטים שלנו

פעילות העמותה מתרכזת בחקיקה סביב עולם הלידה כמו הצעת החוק על מרכזי לידה, העלאת מודעות של זכויות נשים בלידה הכוללת ניירות עמדה, הנגשת מחקרים, כנסים, פעילות תקשורתית בכדי לאפשר חופש בחירה בלידה מתוך ידע ותמיכה.

העמותה מהווה גם קורת גג לנשים הפעילות בתחום שיצרו קהילות משמעותיות ופועלות יום יום לשינוי לטובתנו הנשים

ואלה הפרויקטים שהתאחדו תחת גג העמותה:

קו ליולדת – עקב סיפורי לידה טראומטיים שפורסמו, הרגשנו שלנשים שחוו פגיעה בלידה אין מקום בו הן יכולות לקבל סיוע והכרה בכאב שלהן. הקו מהווה מענה ראשוני לנשים שחוו פגיעה והפרת זכויות בזמן ההריון או הלידה. הוא מאפשר סיוע רגשי ראשוני ובמידת הצורך יעוץ משפטי ראשוני.

עם מאגר העדויות אנחנו רוצות לפנות לבתי חולים כדי לחולל שינוי אמיתי בתוך המערכת עם איש קשר יעודי לקו בכל בית חולים ברחבי הארץ. תוך שנה אחת של פעילות התקבלו כ-350 פניות של נשים.

לעמוד: https://www.facebook.com/kavlayoledet/

 

זכותי ללדת – עקב סגירת מרכזי לידה עצמאיים בישראל, למרות קיומם ברוב המדינות המפותחות,  הרבה נשים נותרו ללא מענה לבחירתן ללדת במרכז לידה עצמאי, וחופש הבחירה שלהן נשללה.

מטרת הפרויקט היא לנרמל את לידות הבית ולהסדיר מרכזי לידה עצמאיים בישראל

 

לעמוד: https://www.facebook.com/ZCHUTILALEDET/

לקבוצה: https://www.facebook.com/groups/791881240967978/

אפס הפרדה – הפרויקט פועל למען העלאת המודעות אצל הורים לפני לידה, לכך שיש להם את הזכות המלאה להישאר עם תינוקם לאחר הלידה,להיות במגע תמידי איתו, ולא להיפרד ממנו לרגע עד לשחרור הביתה.

השינוי המהותי כבר התחיל ובתי חולים רבים משנים את הנהלים שלהם בעקבות הפעילות כדי לאפשר אפס הפרדה, אך נותרה עבודה רבה למען הטמעת השינוי כסטנדרט ברחבי הארץ.

לעמוד: https://www.facebook.com/zero.separation.il/

לקבוצה: https://www.facebook.com/groups/zero.seperation/

קיסר נולד – לא מעט נשים עוברות ניתוח קיסרי אלקטיבי בגלל סיבות רפואיות. גם בניתוח קיסרי יש צורך בשיפור זכויות נשים וילודים. הפרויקט פועל למען העלאת מודעות לאפשרויות השונות בזמן ניתוח אלקטיבי ותמיכה בנשים שעברו ניתוח קיסרי. בהמשך הדרך יש תוכנית להפעיל מערך התנדבותי של תמיכה ביולדות טריות אחרי קיסרי.

 

לעמוד: https://www.facebook.com/keisarnolad/

לקבוצה: https://www.facebook.com/groups/keisarit/

עגולה – בישראל אין רצף טיפולי סביב ההיריון והלידה, הפרויקט הוקם כדי ליצור רצף של שירותי תמיכה וטיפול לנשים סביב הריון לידה וחל”ד. השאיפה שלנו היא שלכל אישה יהיה רצף טיפולי והתייחסות לאורך כל הדרך לפן הרגשי. כרגע הפרויקט מתמקד באזור הדרום עם פיתוח משאבים קרנות ובניית שת”פ עם גופים מתחום הבריאות

מיילדות מדברות – אנחנו מבינות שבכדי לחולל שינוי, הדבר המשמעותי הוא שלכל אישה תהייה מיילדת אחת לאורך כל הדרך. פתחנו קבוצה של מיילדות בשביל לעורר את השיח ושיתופי הפעולה בכדי להבין כיצד עלינו לפעול יחד למען לידות טובות יותר.

יש לכן פרויקט שקרוב לליבכן מעולם ההיריון ולידה ואתן מעוניינות להצטרף?

כתבו לנו למייל: nashimkorot@gmail.com

או בעמוד שלנו: https://www.facebook.com/NashimKorot/

שתפו ברשתות החברתיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *