נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מדוע נשים בהריון צריכות להיזהר מהשמש

נשים בהריון חובשות כובע רחב

ישנה המלצה גורפת להימנע משהייה ממושכת בשמש במהלך ההיריון. מדובר בעובדה שמתגלה לעיתים רק לאחר ביצוע בדיקות היריון שגרתיות. החלטנו שהגיע הזמן להעלות את הנושא למודעות והוצאנו את המדריך הנוכחי לאור. בשורות הבאות נרכז את הסיבות העיקריות שיגרמו לנשים להיזהר מפני קרני השמש המסוכנות. הישארו כאן ותגלו את כל המידע הרלוונטי שישמור על בריאותכן ובריאות העובר.

 

סיבה ראשונה – כדי להימנע מהתייבשות

השמש נחשבת לסכנה נפוצה שאורבת לנשים בהיריון לאורך כל שעות היום. שכן, זו עשויה לגרום לאיבוד של נוזלים. נסביר כעת שהאישה ההריונית צריכה לצרוך מים בכמות גדולה יחסית, משום שאלה מועברים לא רק לגוף שלה, אלא גם לגופו של העובר. חשיפה ממושכת לשמש עלולה להוביל להתייבשות שיכולה להוביל לצירים מוקדמים שיובילו ללידה מוקדמת. לכן, מומלץ להימנע משהות תחת השמש ולשתות מים בהתאם להמלצת הרופא.

 

סיבה שנייה – העור של נשים בהיריון רגיש יותר

זה לא סוד, ההורמונים משתוללים בגופן של נשים הריוניות. תרחיש זה מוביל למגוון רחב של תופעות, כאשר אחת מהן היא רגישות מוגברת בעור. נשים שחוו היריון בעבר, יוכלו להעיד שעורן "נשרף" לאחר שהות קצרה בשמש, כך שהן השתדלו לשבת במקומות מוצלים בעת השהייה בגינה או במרפסת. זו ההזדמנות לציין שניתן להתקין סוכך למרפסת במרחבים הפתוחים של הבית, משום שזה יכול להפחית את החשיפה לקרני השמש המסוכנות.

תמונה של נשים בהריון

סיבה שלישית – להימנע מסרטן העור

הקרינה שנפלטת מקרני השמש עשויה לסכן את הבריאות שלכן לטווח רחוק. מדובר בפגיעה שלא תראו ברגע החזרה לבית. שכן, זהו הליך שנבנה עם השנים והוא מוביל בסופו של דבר להתפתחות של תאים סרטניים מסוכנים.

 

כך תישמרו מפני השמש

יש כל מיני דרכים שיאפשרו להישמר מפני קרני השמש המסוכנות. בחרנו להציג בפניכן את 3 האפשרויות המתאימות לנשים הריוניות:

  1. מריחת קרם הגנה: זה הזמן להניח שפורפרת של קרם הגנה בתיק היד שלך, כדי שזה ישמש אותך לכל יציאה מהבית. נמליץ להשתמש בקרם הגנה ייעודי לפנים וקרם נוסף שמתאים לשאר הגוף
  2. חבישת כובע רחב שוליים: חשיפה ישירה לשמש עשויה לגרום להתפתחות של פיגמנטציה בעור הפנים. נשים שחובשות כובע רחב שוליים, יכולות להפחית את הנזקים הללו באופן ניכר
  3. חיפוש אחר מקומות מוצלים: נשים שמבלות זמן רב מחוץ לבית בשעות החמות, צריכות לפתוח את העיניים, כדי לחפש מרחבים מוצלים שניתן ללכת דרכם או לעצור לנוח בהם

 

השורה התחתונה

נשים בהיריון צריכות להיזהר מהשמש בכל ימות השנה. שכן, זו גורמת לפגיעות רבות, לדוגמא: התפתחות של תאים סרטניים, הופעת כתמים וכוויות על העור והתייבשות שעלולה להוביל ללידה מוקדמת. כעת אתן מכירות במידע הנחוץ, כך שנותר לכן רק לנקוט באמצעי הזהירות שהוצגו לעיל. נאחל שתישמרו מפני השמש לאורך זמן, כדי שלא תכירו בפגיעותיה.

אישה בהריון מורחת קרם הגנה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא היריון