נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

3 יתרונות בלידה טבעית

לידה טבעית

כל דבר שקורה בתהליך הטבעי שלו, הוא עדיף יותר מאשר כל זרז מלאכותי אחר, בפרט בלידה. לידה טבעית ללא התערבות רפואית כזאת או אחרת היא חלומה של כל אישה – צירים, כאבים וצ'יק צ'ק התינוק בחוץ. 

לעיתים דרושה התערבות רפואית הכרחית שבלעדיה יש סיכונים רבים לאם ולעובר. התערבות רפואית זו נקבעת לאחר שהצוות הרפואי רואה לנכון לעזור ליולדת כדי שהיא תעבור את משך הלידה בנוחות וקלות יחסית, כמו התערבות של אפידורל, זירוזים שונים ועוד.

 

כאשר הכל תקין ויש היריון בריא ועובר בריא, חשוב לשקול זאת למרות החששות

הרבה נשים הרות, לקראת החודשים המתקדמים של ההיריון יותר ויותר מתעניינות בסיפורי לידה גם מתוך מקום של סקרנות וגם מתוך מקום של למידה של "עשה ואל תעשה". אך חשוב לציין שכל אישה חווה את חווית הלידה בצורה שונה ולכן זה מאוד אינדיבידואלי לכל אחת. אז אם הכל הולך "חלק" וללא קשיים וסיכונים הנה שלושה סיבות למה כדאי לך לעבור לידה טבעית ככל שתוכלי:

  1. לידה טבעית מאפשרת ליולדת תנועתיות של אזור האגן ובכלל תזוזה של הגוף אשר מרגיעה את כאבי הצירים שתוקפים כל כמה דקות. מעבר לכך, כאשר היולדת איננה לוקחת אפידורל, היא יכולה להיכנס לאמבטיה חמה עם מים שזורמים באזור הגב והאגן ולחוש הקלה משמעותית בזמן הצירים. אם בבית חולים, בחדר הלידה קיימת בריכה שבה היולדת יכולה לטבול בה, הרי זה מבורך.
  2. גרביטציה זה כל הסיפור, כאשר יולדת לוקחת אפידורל בשלב מוקדם יחסית היא איננה יכולה לזוז בכלל, הרי שהיא משותקת בפלג גופה העליון, מה שמונע ממנה לזוז באופן מוחלט. אבל כאשר אישה שאיננה לוקחת אפידורל, לפחות עד שהיא מרגישה שהיא איננה מסוגלת, ניתן לקפץ בתנות עדינו על כדור פיזיו כך שמנח הגוף עובר לתינוק לרדת לעבר התעלה למטה.
  3. חוץ מאשר הזירוז הטבעי על ידי כל מיני אלמנטים חיצוניים ותנועתיות, יש משהו מאוד רוחני שמחבר בין היולדת לבין התינוק שברחמה. יולדות רבות שחוו לידות טבעיות או לפחות חלק מהלידה הייתה טבעית, יעידו ששיתוף פעולה בין האם לתינוק הוא פשוט קסום! האם ממש מדברת לתינוק שרוצה כבר לצאת לאוויר העולם ואומרת לו מילים מרגיעות, אומרת לו שהם יחד במסע המשותף ועוד מעט הם יכירו… אין ספק שזה נשמע קסום!

 

לסיכום

אז כפי שנאמר עוד קודם, תמיד אנחנו מעדיפים דברים שמגיעים באופן טבעי אך אם בכל זאת אינך יכולה לשאת את כאבי הצירים, אל תרגישי שאת בתחרות עם מישהי, תהיי קשובה לגוף ותעשי מה שהכי טוב לך וטוב לתינוק הקטן שגדל בבטן שלך. אך אם כן תוכלי לשאת את כאבי הצירים תנסי לחוות ולו במעט את ההרגשה הנפלאה של להביא חיים לעולם!

לידה טבעית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לידה
בית לידה
הכל על לידה ביתית

כשאישה מחליטה בשלב מסוים שהיא רוצה ללדת בבית, עליה לקחת בחשבון את מצב ההיריון שלה ואת המצב של העובר.,