נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

3 מזונות שכדאי להימנע מהם בזמן ההריון

הֵרָיוֹן

כידוע, משך זמן ההיריון נמשך כתשעה חודשים, בדרך כלל מלאים. כל הזמן הזה, עליך לשים לב למזונות שאת צורכת משום שלא רק את זאת שאוכלת אלא גם העובר, שמגיע לו את הטוב ביותר. 

אוכל בריא ומגוון כמו ירקות טריים, מבושלים, פחמימה מלאה, קטניות ועוד מומלצים מאוד לך ולעובר. כמובן שאם יש לך חשק כלשהו למכל מסוים שאינו מסכן אותך או את העובר, לכי על זה, מותר לך עכשיו קצת יותר.

 

מה היא ההמלצה לתזונה בריאה ומזינה בזמן ההיריון?

רגע לפני שנכנסים לתזונה בריאה ומזינה, חשוב לציין שלא כל המאכלים שאהבת לאכול, יבואו לך טוב, בלשון המעטה, בייחוד בשליש הראשון המאתגר. דוגמא – אם לפני ההיריון לא הייתה לך בעיה בכלל לאכול חזה עוף בסלט מלא בירקות רוטב טעים וחריף, הרי שיכול להיות סיכוי טוב מאוד שאפילו לא תוכלי להריח את הריח של מנה כזאת.

כמו למשל ירקות מבושלים שיכולים לגרום לך לכאבי בטן ולגזים. לכן, אל תכריחי את עצמך לצרוך משהו שלא בא לך טוב כי יהיו לכך השפעות לא נעימות ומיותרות אך כל הזמן הזה תשתדלי לאזן בין מנות בריאות לבין מנות עתירות שומן. בגדול את יכולה לאכול הכול מהכול

הֵרָיוֹן

 3 מאכלים שאינם מומלצים בהיריון ואף יכולים לסכן אותך ואת העובר:

  •  סושי ודגים נאים – ידוע שדגים נאים יכולים לשאת מחלות שונות וכמות גדולה מאוד של כספית שאיננה רצויה בכל שלבי ההיריון.
  • בשר נא – אם עד עכשיו היית אוהבת לאכול המבוגר שעשוי ברמת בישול נא או סטייק שמנמן ועסיסי ברמת בישול נא, הרי שעכשיו תזמיני את אותה המנה שרמת ההכנה של הבשר תהיה עשויה היטב, היטב.
  • סוגי נקניקים שונים – כמו כן מדובר בבשר מעובד מאוד שאיננו עובר תהליך של בישול בטמפרטורה גבוהה מאוד וגם לא בטמפרטורה נמוכה מאוד שקוטלת חיידקים מסוגים שונים לכן, גם כאן ההמלצה היא לא לאכול בכלל את המזונות הללו.

חשוב להדגיש שבכל מקרה, תוכלי לקבל הכוונה וייעוץ לגבי מאכלים מומלצים בהיריון במהלך ליווי ההיריון בקופת חולים שאת נמצאת בה. כמו כן גם תוכלי לקרוא ברחבי הרשת, תפריטים מומלצים במשך זמן ההיריון, עם אוכל מומלץ ומומלץ פחות ואיזה אוכל ממש לא להכניס לפה בזמן ההיריון.

 

לסיכום – שינויים גדולים בדרך אלייך

היריון הוא בהחלט הזמן לניסוי וטעייה. כאמור, יהיה אוכל שאת רגילה לאכול אותו באופן קבוע, אבל בזמן ההיריון לא תוכלי אפילו להסתכל עליו. מצד שני יכול להיות מצב הפוך לגמרי, אוכל שלא היית נוגעת בו בכלל ברגיל אבל בזמן ההיריון הוא בא לך ממש טוב. בכל מקרה קחי את הזמן, תלמדי את הרצונות החדשים של הגוף שלך ותיהני מכל רגע בהיריון.

הֵרָיוֹן

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא היריון