נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 בעיות נפוצות ביחסים וכיצד לפתור אותן

בעיות ביחסים וכיצד לפתור אותן

בסרטים ובסדרות אנחנו רגילים לראות מערכות יחסים שופעות אהבה ותשוקה, ואם יש מריבה, היא נפתרת עד מהרה והזוג חוזר להיות מאוהב כבתחילה. אולם בחיים האמיתיים מערכות יחסים הינן מורכבות הרבה יותר מכך וגם אם שני בני הזוג אוהבים מאד, מעריכים מאד זה את זה ושמחים זה בנוכחותו של זה, עדיין בסתר ליבם מסתתרים משקעים מן העבר שעלולים להתפרץ במקרה של מריבה או אי הסכמה. במאמר זה נציג בפניכם חמש בעיות נפוצות ביחסים וכיצד לפתור אותן. 

 

מרכז מבינים זוגיות בהנהלתו של ליאור גור

מרכז מבינים זוגיות הינו מרכז למידה המעביר קורסים בנושאי זוגיות ממציאת האהבה הנכונה עבורכם ועד לשיקום מערכות יחסים שבורות. במרכז תוכלו ללמוד מה מונע ממכם למצוא את האהבה שתמיד רציתם, כיצד ליזום ולנהל מערכות יחסים ומהי הדרך הטובה ביותר לשמר אותה ולהפוך את האדם שאתם אוהבים לשותף לחיים.

הבנת מערכות יחסים

חמש בעיות נפוצות ביחסים וכיצד לפתור אותן

מערכות יחסים הינן דבר מורכב ואין מערכת יחסים אחת דומה לשניה, יש סיבות רבות מדוע נוצרות בעיות ביחסים ודרכים רבות לפתור אותן, אך למען הסדר הטוב אספנו חמש בעיות נפוצות ביחסים וכיצד לפתור אותן:

  1. שקרים – בסדרת הטלויזיה המפורסמת 'האוס' אומר גיבור הסדרה את משפט המפתח שלו 'כולם משקרים', והאמת היא שכולנו נעדיף שקר לבן מאשר להסתבך בצרות עם בן או בת הזוג. אבל גם שקרים לבנים הם בסופו של דבר שקרים, וכשהם מתגלים, הם מכאיבים מאד.
  2. סודות – בדומה לשקרים, אנחנו בטוחים שיש לכם סיבות טובות מאד לשמור סודות מבין הזוג, אך האמת היא תמיד הדרך הטובה מכולן להתמודד עם בעיות. סודות, גם אם הם נועדו לדעתכם להגן על בני הזוג שלכם, בסופו של דבר מכאיבים יותר.
  3. דפוסים הרסניים – מעגל של ריבים בלתי פוסק, של אי הקשבה או של זלזול, דפוסים הרסניים יכולים לחבל בכל מערכת יחסים יפה ככל שתהיה, וחשוב ללמוד לזהות אותם ולהפסיקם.
  4. אי אמון – אי אמון מתרחש כאשר בני זוג אשר אינם מביעים אמון בצד השני, חוששים מפניו, מאוכזבים ממנו, סבורים כי הוא לעולם לא ישתנה, כל אלו יכולים לקטול מערכות יחסים בקלות.
  5. חוסר פרגון – בן זוג לא תומך, שאינו מאמין בדרכו הייחודית והמיוחדת של בן הזוג השני, שמתנגד לרעיונותיו או לרצונותיו ומפנה כתף קרה להפצרותיו, למעשה חונק את בן הזוג ולא מאפשר לו להתפתח בכיוון שהוא מעוניין בו.

 

מרכז מבינים זוגיות – הדרך שלכם לחזק את הקשר

במרכז מבינים זוגיות תוכלו ללמוד לזהות את הבעיות שבהם אתם נתקלים בקשר שלכם, להבין לעומק מהיכן הם מגיעים ומה יש לתקן ולשפר על מנת להתגבר עליהם ולהגיע לזוגיות בריאה, נכונה ומאושרת לחיים ארוכים שתמיד חלמתם ורציתם.

בעיות ביחסים וכיצד לפתור אותן

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא למבוגרים